مجموعه اکتانر شما را به خرید بهترین محصولات مکمل بنزین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

چرا مکمل های سوختی برای خودروهای خود نیاز داریم؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

علل نیاز به مکمل های سوخت اکتان بنزین چه نقشی در کارکرد موتور می تواند ایجاد کند؟ با بالا رفتن جزیی عدد اکتان اثری در کارکرد موتور دارد؟
باکیفیت ترین مکمل بنزین

علل نیاز به مکمل های سوخت

عدم توانایی موتورهای درونسوز در سوزاندن کامل سوخت باعث شده پیوسته رسوبات هیدروکربنی از خود به جای بگذارد. و همبنطور از طرف دیگر بالا بودن هزینه تولید سوخت با کیفیت بالا برای بوجود آمدن نتایج نامطلوب مزید بر علت می شود.

 

 اکتان بنزین چه نقشی در کارکرد موتور می تواند ایجاد کند؟ 

عدد اکتان دقت سوخت بنزین میباشد، نه کیفیت سوختن آن. به درستی قابل کنترل بودن بنزین و احتراق آن در لحظه مناسب ، عدد اکتان را اندازه گیری می کنند. کامل ترین بنزین، بنزینی با  اکتان ۱۰۰ می باشد. که تنها از هیدروکربن اکتان تشکیل شده است. وقتیکه بنزین با اکتان پایین مصرف می شود.

 

با بالا رفتن جزیی عدد اکتان اثری در کارکرد موتور دارد؟

بله، با دور شدن از لب پرتگاه ضربه یا ناک می توان در کارکرد خودرو تغییر ایجاد کنیم، هر قدم فاصله گرفتن از این ضربه طول عمر موتور و بهتر سوختن  سوخت آن کمک کرده و راندمان خودرو را بهبهود می بخشد.

بهره گیری از این نوع مکمل ها در خودروهای قدیمی که رسوبات مسیرهای سوخت در آنها باعث انسداد شده باعث می شود تا زمان سوخت رسانی سریعتر اتفاق بیفتد. و توصیه می گردد قبل از استفاده از مکمل های تمیزکننده فیلتر بنزین کهنه خودرو تعویض شود. به علاوه با بالا رفتن عدد اکتان ، باعث افزایش کارکرد آنها می شویم.

در صورت کثیف بودن بیش از حد باک و مسیر حرکت سوخت ، در خودرو های فرسوده توصیه می شود قبل از استفاده از مکمل ها از فیلتر تازه استفاده شود تا ذرات حل نشدنی به وسیله فیلتر تازه به دام بی افتند  و ذرات حل شده در سر انژکتورها رسوب باقی بمانند.

عدد اکتان برای هر بنزین براساس آزمایش های انجام گرفته در محلی هم سطح دریا محاسبه می گردد، بر این اساس اگر خودرویی را با بنزینی که برفرض مثال اکتان ۸۲ دارد ، در منطقه ای هم سطح دریا مورد بررسی قرار دهیم و سپس همین خودرو با همان سوخت را به محلی در ارتفاع مثلا ۷۶۰متر بالاتر از سطح دریا با توجه به در نظر گرفتن یکسانی آب و هوا ، سوخت خودرویی که در ارتفاعات قرار دارد بسیار دیر تر دچار احتراق می شود.پس ضرورت استفاده از مکمل ها برای ما پوشیده نیست. با بالا بردن اکتان سوخت خودروها با استفاده از مکمل ها می توان این خلا را پر کرده و سرعت مناسب را برای احتراق سوخت به وجود آورد.

محمد اربابی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اکتانر شما را به خرید بهترین محصولات مکمل بنزین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید