مجموعه اکتانر شما را به خرید بهترین محصولات مکمل بنزین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

چرا بنزین هایی با عدد اکتان بالا برای خودروها بهتر است؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

بنزین با اکتان بالا تر و خودرو

بنزین با اکتان بالا تر و خودرو

سوخت خوب و مناسب باعث افزایش طول عمر خودرو و عملکرد آن می شود، از گذشته یکی از داغ‌ترین بحث‌ها، رقابت بسیار تنگاتنگ خودروهای دیزل و بنزینی بوده، اکثر این بحث به این صورت خاتمه یافته که خودروهای بنزینی هزینه بیشتری برای سوخت پرداخت می‌کنند ولی به دلیل عملکرد بهتر این نوع سوخت همیشه انتخاب دوست‌داران خودرو هست.

بنزین، دارای درجه کیفی است که به آن اکتان گفته می گویند. اکتان، مشخص کننده  مقاومت بنزین در مقابل ضربه موتور می باشد و هر چه این امتیاز بیشتر باشد بنزین در مقابل ضربه موتور مقاومت بیشتری دارد، به زبانی ساده‌، بنزینی که اکتان بالاتری دارد، بیشتر فشرده می شود و دیرتر به دلیل حرارت تولیدی از عمل فشرده‌سازی منفجر می شود.

راه‌های مختلفی برای اندازه‌گیری میزان اکتان بنزین وجود دارد و در کشورهای مختلف از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود.

مکمل بنزین در تهران

حال ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا اکتان بنزین برای خودروها مهم است؟ با استفاده از بنزین اکتان بالا، موتورها قدرتمند تر، مقرون به صرفه‌تر و اِیمن تر تولید می شوند. در وحله اول بنزین‌های اکتان بالا از ضربه (کوبش) موتور ممانعت به عمل می آورد. این اتفاق می تواند آسیب جدی به موتور بزند که با استفاده از بنزین اکتان بالا می‌توان از وقوع این اتفاق جلوگیری کرد.

به کمک بنزین با اکتان بیشتر، سرعت احتراق بیشتر می شود،یعنی شمع به خوبی هنگامی که پیستون به بالاترین وضعیت فشرده‌سازی می‌رسد عمل می‌کند. دلیل این بهبود، وجود زمان کافی برای خروج شعله و دود از محفظه احتراق می باشد، در نتیجه بنزین بیشتر فشرده می‌شود و محدوده حرکت سیلندر بهتر خواهد شد، به همین دلیل است که قدرت تولیدی بیشتر میشود.

لازم به دکر است  اگر احتراق زود اتفاق افتد فشار تولیدی در جهت درستی نخواهد (به دلیل وضعیت شاتون و سیلندر) و اگر احتراق دیر‌تر از زمان در نظر گرفته شده اتفاق افتد، میزان قابل توجهی گشتاور از دست می‌ رود. در نتیجه وجود بنزین های با اکتان بالاتر عملکرد بهتر سیستم خودرو های دیزلی را در پی دارد.

آیا خودروهای شهری با بنزین اکتان بالاتر عملکرد بهتری دارند؟ جواب این سوال بله است!

اگر خودرویی از بنزین اکتان بالا در آن استفاده کنید، عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت و دلیل این امر نیز به صورت مفصل توضیح داده شده است.

در ایران، بنزین به دو صورت عرضه می‌شود، معمولی و سوپر، بنزین معمولی دارای اکتان ۸۷ و بنزین سوپر دارای اکتان ۹۵ است.

محمد اربابی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اکتانر شما را به خرید بهترین محصولات مکمل بنزین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید