مجموعه اکتانر شما را به خرید بهترین محصولات مکمل بنزین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

علت ناک زدن خودروها و ارتباط آن با میزان اکتان بنزین چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

علت ناک زدن خودروناک در خودرو چه مشکلاتی به وجود می آورد؟راه برطرف کردن ناک خودرو

علت ناک زدن خودرو

ناک زدن در خودرو (صدای غژ یا صدای ناشی از اصابت گلوله به دیوار) نیز گفته می شود. برخی از این مشکلات ممکن است به راحتی رفع شوند در حالی که موارد دیگر احتمال دارند نشان از آسیب بزرگتری باشند. به طور معمول، ناک موتور در شرایطی اتفاق می‌افتد که سوخت در سیلندرهای موتور خودرو به طور نا هماهنگی می‌سوزد.

چندین علت اساسی در مورد ناک زدن موتور خودرو وجود دارد، با تشخیص دقیق می شود از صدمات وارد به موتور جلوگیری کرد. یکی از مهم ترین علل ناک زدن خودرو سوخت درجه اکتان پایین است.

اگر برای خودرو خود از سوخت با درجه اکتان خیلی پایین استفاده کنید، احتمال ناک زدن بیشتر می شود.

درجه‌بندی اُکتان، میزان توانایی نوع سوخت در برابر انفجار زودهنگام مخلوط سوخت و هوا در موتورمشخص می شود. احتراق این نوع سوخت باعث ایجاد صدای ناک موتور می‌شود.

برای جلوگیری ازاین اتفاق، بنزین با درجه سوخت اُکتان بالاتر از آن‌چه عرضه میشود، توصیه می شود. با  استفاده از تقویت‌کننده اُکتان خودرو می‌توان صدای ناک زدن موتور خودرو را متوقف کند.

درصورتی‌که قصد کاهش صدای ناک موتور را دارید، به درجه اُکتان بالاتر بی اندیشید. اگر گمان می‌کنید بنزین نامناسب وارد باک خودرو شما می‌شود، حتما سعی کنید از یک تقویت‌کننده اُکتان بهره بگیرید.

ناک در خودرو چه مشکلاتی به وجود می آورد؟

این پدیده منجر به کاهش قدرت، افزایش آلودگی موتور، صدمه به موتور شامل: تابدیدگی شاتون‌ها، از بین رفتن پیستون‌ها و در مواردی سوراخ شدن آن‌ها، معیوب شدن سیلندر و فشار نامتناسب به میل‌لنگ و مجموعه یاتاقان‌ها می‌شود.

راه برطرف کردن ناک خودرو

بنزین با کیفیت پایین، امروزه بیشتر کارخانه‌های خودروسازی برای گرفتن بیشترین قدرت، پیشرانه‌ها را با تراکم بالا می‌سازند و در این‌صورت سازوکار بهینه‌ی موتور فقط با سوزاندن سوخت با کیفیت بالا میسر می‌شود. در کشور ما بنزین با دو کیفیت عرضه می‌شود. امکان آسیب به خودرو با وجود استفاده از بنزین های معمولی موجود است. معمولا تمامی خودروهای جدید نیازمند سوخت‌ با اکتان بالا (سوپر) می‌باشند. هر چه نسبت تراکم سوخت به هوا در پیشرانه، عدد بالاتری باشد حرارت ایجاد شده در محفظه احتراق بیشتر می شود و هر چه اکتان بنزین پایین‌تر باشد مقاومت آن در برابر حرارت کمتر است، به این معنا که بنزین دچار خودسوزی می‌شود و باعث بوجود آمدن Knock می‌شود.با توجه به مطالب بالا استفاده از مکمل های بنزینی، برای جلو گیری از ناک زدن خودرو لازم و ضروری است.

با استفاده از مکمل های بنزینی با عدد اکتان بالاترمی توان عدد اکتان بنزین را بیشتر کرد وبه این طریق عمر مطلوب موتور خودرو را بیشتر کرد.

مکمل بنزین 280 سی سی
خرید مکمل بنزین و روغن موتور
محمد اربابی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اکتانر شما را به خرید بهترین محصولات مکمل بنزین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید