مجموعه اکتانر شما را به خرید بهترین محصولات مکمل بنزین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آیا مکمل ها سوختی ، رسوبات خودرو ما را از بین می برد؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

مکمل های سوختی و رسوبات خودروانواع مکمل سوخت دیزلیمواد موجود در اکتان بوسترها

مکمل های سوختی و رسوبات خودرو

از سال های گذشته تا به امروز همواره بحث استفاده و یا عدم استفاده از مکمل های سوخت خودرو (Fuel Additives) به عنوان یک مادۀ افزودنی جهت افزایش کیفیت سوخت مورد بررسی بوده است.

بنزین ورودی به باک خودرو همیشه دارای مقادیری رسوبات وآلودگی می باشد. در نتیجه آلودگی ها رسوبات کربنی باعث ، عملکرد نامناسب موتور خودرو و اختلال در روند انتقال سوخت و گرفتگی سوزن انژکتور خودرو شده. پاک کننده های سیستم سوخت ، کربن و مواد زائد کربنی تولید شده در سوخت و سیستم سوختی خودرو را از بین برده و می توانند تصفیه کنند.

رانندگانی که برای مدت طولانی وسیله خود را بدون استفاده گذاشته اند و کمتر در بزرگراه ها به رانندگی می­ پردازند و بیشتر برای مسافت ها و زمان های کوتاه از خودرو خود بهره می گیرند، به موتور خودروی خود اجازه نمی‌­دهند به اندازۀ کافی گرم شده تا خودرو بتواند  تا خود را تمیز کند، پس لازم است از پاک کننده های سوخت برای تمیز کردن موتور و انژکتور خودبهره بگیرند.

 

انواع مکمل سوخت دیزلی

مکمل های افزودنی سوخت دیزلی در حقیقت چند ره آورد مهم را برای ما به ارمغان می آورد. دیزل دارای خواصی است که باید توسط مواد افزودنی حفاظت گردد.

مواد موجود در اکتان بوسترها

مکمل های بالا برنده، عدد اکتان برای افزایش عدد اکتان بنزین دارای مواد افزودنی می باشند، که در اثر ترکیب شدن با بنزین عدد اکتان را ابالاتر می برند. این مواد غیر سربی می باشند.

عدد اکتان یک نوع درجه بندی برای سنجش میزان مقاومت سوخت در مقابل سوختن خام آن مواد سوختی در نظر گرفته می شود. هر چقدر عدد اکتان سوخت بالاتر و بیشتر باشد باعث مقاومت سوخت در برابر احتراق بیشتر شده و میزان احتراق ناقص کمتر می شود. اگر عدد اکتان ماده شیمیایی ایزواکتان را ۱۰۰ و هپتان را صفر در نظر بگیریم درصد موجودی حجمی ایزواکتان در مقایس با هپتان عدد اکتان بنزین گفته می شود.

تمامی اکتان باعث بهتر عمل کردن موتور اتومبیل‌ها خواهد شد. وقتی صحبت از بهبود بخشیدن به عملکرد موتور خودرو است اولین محصولی که به ذهن اکثر کاربران خودرو خواهدرسید، اکتان بوستر می باشد. این محصولات با ساختار پیچیده‌‌ی خود مصرف سوخت را به صورت قابل ملاحظه‌ایک کمتر می کنند. با پایین آمدن مصرف سوخت میزان آلودگی هوا نیز کاهش پیدا می کند.رسوبات موجود در مخزن سوخت نیز تصفیه شده و شتاب خودرو افزایش می یابد.

 

محمد اربابی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه اکتانر شما را به خرید بهترین محصولات مکمل بنزین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید